Belediye Personeli Ağız Ve Diş Sağlığı Taramasından Geçiriliyor

Aksaray Belediyesi, bünyesinde bulunan işçi ve memurların daha etkin ve verimli çalışmasını sağlamak amacıyla tüm personelini sağlık taramasından geçirmeye devam ediyor.Aksaray Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, daha önce...

Belediye Personeli Ağız Ve Diş Sağlığı Taramasından Geçiriliyor
Aksaray Belediyesi, bünyesinde bulunan işçi ve memurların daha etkin ve verimli çalışmasını sağlamak amacıyla tüm personelini sağlık taramasından geçirmeye devam ediyor.
Aksaray Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, daha önce de personelin kan şekeri ölçümü ve elektrokardiyografi (Kalp Grafiği) ile tansiyon ölçümlerini gerçekleştirmişti. Sağlık taraması kapsamında yine Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ağız ve diş sağlığı taraması yapılıyor.
Diş Hekimi Betül Sarıyüz, belediye de çalışan personelleri sağlık taramasından geçirdi. Öte yandan sağlık taramasından geçirilen personeller arasında herhangi bir sağlık sorunu tespit edilenler, taramayı gerçekleştiren sağlık görevlileri tarafından, ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.
Belediye personelinin hem daha sağlıklı olmasını hem de hizmette verimli olmasını hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Belediyemizde hizmet üreten işçi, memur gibi tüm mesai arkadaşlarımızın Aksaray’a hizmet sunarken sağlıklı koşullarda ve üretken olması bizim birinci önceliğimiz arasında. Bu tür sağlık taramaları hem personelimizin genel sağlık durumunu öğrenmesi açısından hem de yaptığı iş konusunda daha üretken ve verimli olması açısından büyük önem taşıyor. Bizler de belediyemizde yapmış olduğumuz bu uygulamalarla hem çalışanın sağlığını hem de iş verimini gözetmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327