Berkin Elvan posterine tutuklama!

AKP'nin İstanbul İl Kongresi'nde Berkin Elvan pankartı açan Hicri Selviler ve Leyla Erdoğan, örgüt propagandası yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Berkin Elvan posterine tutuklama!

AKP 'nin dünkü İstanbul İl Kongresi'nde "Berkin'in katilleri yargılansın - Adalet istiyoruz / Dev-Genç" yazılı pankart açan Hicri Selviler ve Leyla Erdoğan, bugün akşam saatlerinde yasadışı DHKP/C propagandası suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Leyla Erdoğan sorgusunda, “Örgütle hiçbir bağlantım yoktur. Dev-Genç’e sempatim vardır. Pankartın amacı, Berkin Elvan öldürüleli 603 gün olmasına rağmen katilleri bulunup yargılanmadı. Bu olaya dikkat çekmek amacıyla parkart açtım” dedi.

Hicri Selviler de “Başbakan konuşmasında adaletten bahsediyordu. Biz de Berkin Elvan için adalet isteğimizi dile getirmek amacıyla pankart açtık. Başbakanın korumaları tarafından saldırıya uğradık” diye konuştu.

Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, beş dakikalık sorgunun ardından 20 yaşındaki iki genci yasadışı DHKP/C propagandası suçundan tutuklayarak, cezaevine gönderdi.

AVUKAT ÜNSAL: SİYASİ TALİMAT VAR

İki gencin avukatı Aytaç Ünsal, "Taksim'de de aynı eylem gerçekleşti. Bu eylemde üç genç Güvenlik Şubesi'ne götürüldü ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan işlem yapılarak, adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. Fakat aynı eylem, Başbakan önünde yapılınca iki genci Terörle Mücadele polisi aldı ve tutuklama kararı verildi. Bu fark, siyasi talimattan kaynaklanıyor" dedi.  Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327