Besi Sığırı Yetiştiricilerine 280 Bin Tl Karşılıksız Destek

Düzce il Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Narun Kabaoğlu, 2014 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında besi sığır işletmelerine yapılan Besilik Erkek Sığır desteklemeleri yetiştiricilerin Banka hesaplarına aktarıldı.Kabaoğlu...

Besi Sığırı Yetiştiricilerine 280 Bin Tl Karşılıksız Destek
Düzce il Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Narun Kabaoğlu, 2014 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında besi sığır işletmelerine yapılan Besilik Erkek Sığır desteklemeleri yetiştiricilerin Banka hesaplarına aktarıldı.
Kabaoğlu destekleme ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi, sağlıklı üretimin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, kayıt sistemlerinin güncel tutulması ve hayvancılık politikalarının etkinliğinin arttırılması amacı ile yetiştiricilerimize hayvancılık desteklemeleri adı altında bir takım desteklemelerde bulunmaktadır. 2014 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında, besilik erkek sığırlarını Bakanlıktan onaylı kesimhanelerde kestiren 230 yetiştiriciye 2014 yılı ilk 6 aylık hak edişler çerçevesinde Bin 402 büyükbaş hayvan için 280 bin 400 TL destekleme ödemesi yetiştiricilerin banka hesaplarına yatırılmıştır’’ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327