Besyo Kayıtları Sona Erdi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) yeni dönem öğrenci kayıtları tamamlandı.Bu yıl bin 931 kişi ile rekor başvuru yapılan KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna özel yetenek sınavıyla toplamda...

Besyo Kayıtları Sona Erdi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) yeni dönem öğrenci kayıtları tamamlandı.
Bu yıl bin 931 kişi ile rekor başvuru yapılan KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna özel yetenek sınavıyla toplamda 133 öğrenci alındı. Yüksekokulun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına 10’u milli sporcu olmak üzere 55 öğrenci kayıt yaptırdı. Spor Yöneticiliği programına ise normal öğretime 39, ikinci öğretime 39 olmak üzere toplam 78 öğrenci kabul edildi. Milli sporcu kontenjanından alınan 10 öğrencinin branş dağılımı 3 hentbol, 2 hokey, 2 tekvando, 1 bisiklet, 1 bilek güreşi ve 1 wushu şeklinde oldu.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına yerleşen öğrencilerden biri de Karamanlı milli bisikletçi Ferhat Sezer oldu. Ferhat Sezer, 2012 Dünya ve Avrupa Şampiyonası bisiklet yol yarışlarında milli formayı giyerek Türkiye’yi temsil etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327