Beü Öğrencilerinden Engellilere Ziyaret

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ahmet Eren Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile Artık Saklanmak İstemiyorum...

Beü Öğrencilerinden Engellilere Ziyaret
Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ahmet Eren Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile Artık Saklanmak İstemiyorum Bedensel Engelliler Derneği’ni (ASİBED) ziyaret etti.
Öğrenciler, Ahmet Eren Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrencilerle bir araya gelerek onlar için hazırlamış oldukları birbirinden güzel oyunları sergileyip eğlenceli vakit geçirdiler. Buradaki programın ardından Artık Saklanmak İstemiyorum Bedensel Engelliler Derneği (ASİBED) üyelerini öğrencilerle birlikte ziyaret eden Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Terapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Ferdi Öztürk; iletişimsizlik, zor eğitim koşulları, sosyal güvenlik sorunu, aile sorunları, rehabilitasyon, yoksulluk, ulaşım, istihdam ve benzeri gibi sıkıntıların engelli vatandaşların toplumla bütünleşmesini önlediğini söyledi. Öztürk; “Üniversite olarak her zaman engelli bireylerin yanında yer alarak, engelli farkındalığı ve duyarlılığı konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu kapsamda yapılacak bütün çalışma ve projelerde yer almayı planlıyoruz. Yükseköğretimde eğitim gören engelli kardeşlerimize üniversitemizde her anlamda yardımcı olacağız” dedi.
Ziyaret, öğrencilerin dernek üyelerine gül vermeleri ve hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327