Beü’de Iso 17025 Laboratuvar Akreditasyonu Eğitimi Verildi

Bitlis Eren üniversitesinde (BEÜ) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde ISO 17025 Laboratuvar akreditasyonu dolayısıyla “Ölçümlerin İzlenebilirliği ve Ölçüm Belirsizliği-Metot Validasyonu” eğitimi verildi.Fen Edebiyat...

Beü’de Iso 17025 Laboratuvar Akreditasyonu Eğitimi Verildi
Bitlis Eren üniversitesinde (BEÜ) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde ISO 17025 Laboratuvar akreditasyonu dolayısıyla “Ölçümlerin İzlenebilirliği ve Ölçüm Belirsizliği-Metot Validasyonu” eğitimi verildi.
Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleşen eğitime çok sayıda akademisyen katıldı. Laboratuvarın spesifik testleri gerçekleştirme konusunda yetkin olduğunun tanınması için karşılanması gereken genel gereklilikleri açıklayan uluslararası bir standart olan ISO 17025, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Eğitmeni Dr. Zeliha Yıldırım tarafından anlatıldı.
4 gün süren eğitimde metot validasyonu metotlar, metot validasyonu için gerekli şartlar, metot performans parametreleri, ölçüm belirsizliği konuları anlatılarak eğitimler ile ilgili excel uygulamaları yapıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327