BEYŞEHİR’DE ATIK SU ARITMA TESİSİ FAALİYETE GEÇİYOR

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, geçtiğimiz yıllarda faaliyetine ara verilen Beyşehir Atık Su Arıtma Tesisi rehabilite edilerek tekrar faaliyete geçiriliyor.KOSKİ 7. Şube Müdürü Ali Özdemir, geçmiş yıllarda faaliyeti durdurulan atık su...

BEYŞEHİR’DE ATIK SU ARITMA TESİSİ FAALİYETE GEÇİYOR
Konya’nın Beyşehir ilçesinde, geçtiğimiz yıllarda faaliyetine ara verilen Beyşehir Atık Su Arıtma Tesisi rehabilite edilerek tekrar faaliyete geçiriliyor.
KOSKİ 7. Şube Müdürü Ali Özdemir, geçmiş yıllarda faaliyeti durdurulan atık su arıtma tesisinin tekrar faaliyete geçmesi için 20 Ocak’ta ihalesinin yapıldığını, en kısa sürede tesisin rehabilite çalışmalarına başlanacağını ve 2015 yılı içinde tekrar faaliyete geçeceğini söyledi.
Beyşehir Atık Su Arıtma Tesisi’nin rehabilite edilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise, “Beyşehir’imizin en büyük sorunlarından biri atık su arıtma tesisinin faaliyette olmamasından dolayı Avdancık, Bayat, Bekdemir, Karahisar, Çivril mahallerimizdeki özellikle yaz aylarında kanallardan gelen kötü kokular ve balçık nedeniyle oluşan sivrisinekler artık sona eriyor. 20 Ocak’ta KOSKİ tarafından ihale edilen arıtma tesisi 7 ay gibi kısa bir sürede tekrar devreye girecektir; emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327