Beytüşşebap Savaş Alanına Döndü

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün akşam havanın kararmasıyla birlikte IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırısını protesto etmek isteyen gruplar ilçeyi savaş alanına çevirdi.Akşam havanın kararması ile birlikte yolların barikatlarla...

Beytüşşebap Savaş Alanına Döndü
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün akşam havanın kararmasıyla birlikte IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırısını protesto etmek isteyen gruplar ilçeyi savaş alanına çevirdi.
Akşam havanın kararması ile birlikte yolların barikatlarla kapatıldığı ilçe caddelerinde, Türk Telekom’a ait bir araç ateşe verilerek kullanılmaz hale geldi. Daha önce göstericiler tarafından ateşe verilen AK Parti Beytüşşebap İlçe Başkanlığı binasında asılı bulunan tabela yerinden sökülerek yakıldı. İlçe Müftülüğüne ait aracın camlarını kıran göstericilere polisler biber gazı ile müdahale ederek dağıtmaya çalıştı. İlçenin hemen her mahallesine yayılan yüzlerce yüzü kapalı gösterici polise taş, molotof kokteylli ve havai fişeklerle saldırdı. Olayda çok sayıda iş yerlerinin camları kırıldı. MOBESE kameraları takmak için dikilen direklerden biri düşürülürken, ilçe merkezinde bulunan birkaç direğe de göstericiler tarafından Abdullah Öcalan ve KCK bayrakları asıldı. Güvenlik güçlerinin tüm müdahalelerine rağmen olaylar gece geç saatlere kadar devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327