Bilecik 2. Osb’nin 2. Etap Atık Su Tesisi İnşasina Başlanacak

Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) mevcut atık su arıtma tesisine ilave olarak yapılacak olan Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) destekli 2. etap atık su arıtma tesisinin programa alınarak inşasına başlanacağı bildirildi.Konuyla...

Bilecik 2. Osb’nin 2. Etap Atık Su Tesisi İnşasina Başlanacak
Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) mevcut atık su arıtma tesisine ilave olarak yapılacak olan Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) destekli 2. etap atık su arıtma tesisinin programa alınarak inşasına başlanacağı bildirildi.
Konuyla alakalı yapılan açıklamada, Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi yönetiminin BEBKA 2014 Yılı Çevre ve Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında sunmuş olduğu bin metreküplük "2. Etap Atık Su Arıtma Tesisi ile Atık Su Kanalizasyon Hattı ve Yağmur Suyu Taşıma Hattı" projesinin hibe programına alınarak onaylandığı belirtildi. Açıklamada, "Bu proje kapsamında karasu deresinin çevre ve sağlık açısından taşıdığı risklerin minimize edilmesine katkıda bulunmak amaçlanmakta ve yeni planlanan tesis ile yüksek su kullanımına sahip firmalara geri dönüşümü sağlanarak maliyetlerinin düşmesine katkıda bulunulacak hem de proseslerinde kullanılan su miktarlarında düşüş meydana gelerek daha az su kullanılması sağlanacak olup, su kaynaklarının daha verimli kullanılması sağlanacaktır. 29 Mayıs 2014 tarihinde ajansta imzalanan hibe sözleşmesi ile start alan proje 16 aylık olup, tesisin toplam bütçesi (KDV hariç) 2 milyon 42 bin 6 lira 95 kuruştur. Bu rakamın yüzde 59,69’u hibe olup, kalan yüzde 40,31’i başvuru sahibince karşılanacaktır. Bu kapsamda önce ihale hazırlığına başlanılmış, 15 Temmuz 2014 tarihinde yerel ve ulusal basında ilana çıkılarak açık ihale usulünde teklifler alınmıştır. 5 Ağustos 2014 günü yapım işine ait ihale komisyon maharetiyle gerçekleştirilmiştir. Tesisin inşasına 2014 ağustos ayı içerisinde başlanılacak olup, 7 ay içerisinde faaliyete geçmesi planlanmaktadır" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327