Bilecik Add’den Zübeyde Hanım’ın Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

Bilecik Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Fevzi Köse Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.Köse, mesajında, yeni bir dünya tarihinin yazılmasını sağlayan Mustafa Kemal...

Bilecik Add’den Zübeyde Hanım’ın Ölüm Yıl Dönümü Mesajı
Bilecik Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Fevzi Köse Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Köse, mesajında, yeni bir dünya tarihinin yazılmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü dünyaya getiren Zübeyde Hanım’ın ölüm yıl dönümü büyük bir hüzün ile andıklarını belirtti. Fevzi Köse, “Bu büyük kadın; güzelliği yanında zekası ve fazileti ile oğluna ve kuracağı Türkiye Cumhuriyeti ile devrimlerine yürekten inanmış ve hep oğlunun yanında olmuştur. Birbirlerine öyle bir yüce aşkla düşkün olan Zübeyde Hanım ve Mustafa Kemal’in ilişkileri çok ince detaylar içerirdi. 1922 yılında Ankara’ya oğlunun yanına geçen ve hastalanan Zübeyde Hanım, iklimce daha uygun olduğu düşünülerek İzmir’e yerleşmiş ve 14 Ocak 1923 günü İzmir’de 66 yaşında ölmüştür. Tüm dünyanın hayranlık duyduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bizlere armağan eden bu büyük Türk kadını ve anasını özlemle yad ediyoruz. Anısı önünde saygı ile eğiliyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327