Bilecik’te "boş Fişek Cebinde Kalsın Doğa Temizliği İle Anılsın" Kampanyası

Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından ekolojik ve görsel kirlilik oluşturan yivsiz av tüfeği fişeklerinin avlaklarda bırakılmaması ve atık oluşturmaması amacıyla "Boş Fişek Cebinde Kalsın Doğa Temizliği ile...

Bilecik’te
Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından ekolojik ve görsel kirlilik oluşturan yivsiz av tüfeği fişeklerinin avlaklarda bırakılmaması ve atık oluşturmaması amacıyla "Boş Fişek Cebinde Kalsın Doğa Temizliği ile Anılsın" kampanyası başlatıldı.
Konuyla alakalı yapılan açıklamada, Bilecik’te tüm avcı derneklerinin yanı sıra bireysel olarak da kampanyaya desteklerin olduğu belirtildi. Açıklamada, "100 fişek getiren avcıya Bilecik DKMP Şube Müdürlüğünce hatıra niteliği taşınan hediyelerin yanında kampanyaya katılımından dolayı Doğayı Koruyan Avcı Sertifikası verilecektir. Kampanya ile ilgili broşür ve afişler aracılığı ile tanıtım yapılarak avcı eğitim kurslarında konuya değinilecektir. Kampanyanın 2014-2015 av sezonu dışında, gelecek yıllarda da uygulanmasına devam edilmesine karar verilmiştir. Aynı zamanda avcı derneklerimiz konuya hassasiyet göstererek en çok fişeği toplayan avcılarına bir ödül verecektir. Fişek toplama yanında derneklerimiz kendi avlakların da bulunan çeşmelerin temizliğini yaparak evcil ve yaban hayvanları için steril bir ortam oluşturacaklardır. Kampanya ile bilinçli nesiller, yıllarca korunan güzel bir çevre, doğaya dost bir avcı kazanmanın mutluluğu hedeflenmektedir. Avcılarımızı ve tüm doğa dostlarını boş fişek cebinde kalsın, doğa temizliğiyle anılsın, kampanyamıza avcılarımızı bekliyoruz" denildi.
Ayrıca kampanya kapsamında bir komisyon oluşturulduğu da bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327