Bilecik’te "geleceğimizi Yazalım Projesi"ne Destek

Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği tarafından hazırlanan "Geleceğimizi Yazalım Projesi", Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında 70 bin TL’lik destek almaya hak kazandı.Konu ile alakalı...

Bilecik’te
Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği tarafından hazırlanan "Geleceğimizi Yazalım Projesi", Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında 70 bin TL’lik destek almaya hak kazandı.
Konu ile alakalı açıklama yapan proje koordinatörü Mustafa Turhan, amacını anlattı. Turhan, "İlimizde teknolojiye ilgisi olan gençlerin yeni donanım ve yazılım teknolojileri ile tanışmaları, öğrenilen teknolojileri yararlı bir şekilde kullanmaları, yeni bilgiler edinmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için katkı sağlamak. Proje öncelikle, ilimizde ve ülke genelinde eksikliği hissedilen wep tasarım ve sunucu tabanlı programlama dili dalında gençlerin etkili birer birey olmalarını sağlamaktır. Yapılacak Teknoloji Fuarı ziyaretinde katılımcıların yeni teknolojilerle tanışması ve teknoloji algısının gelişmesi sağlanacaktır. Kurulacak proje merkezinde, Wep sunucu sistemleri kurulumları ile ilgili ayrıntılı bir şekilde kurs verilecektir. Wep tasarımı konusunda katılımcılara ayrıntı bir şekilde kurs verilecek, yeni tasarım stillerini öğrenmeleri ve geliştirmeleri sağlanacaktır. İl genelinde yarışma düzenleyerek, wep tasarımına katılım konusunda teşvik oluşturmak. Yıl içinde yapılacak seminerler ile ilimiz halkının "Güvenli İnternet Kullanımı" ve "Sosyal Medya Farkındalığı" hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327