Bill Gates'in virüs ile başı belada!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates son dönemde corona virüsü ile alakalı herhangi bir yorum yaptığında yoğun eleştirilere maruz kalıyor. Oldukça büyük bir kitle Afrika ülkelerinde hastalıklarla mücadele için çok ciddi harcamalar yapan Gates'in corona virüsün ortaya çıkmasında pay sahibi olduğunu düşünüyor.

Bill Gates'in virüs ile başı belada!

Bill Gates corona virüsü bulmakla suçlanıyor

New York Times ve Zignal Labs tarafından derlenen verilere göre, Gates'in virüsle bağlantısı olduğuna dair komple teorileri TV ve sosyal medyada, 5G ile corona virüsünün alakalı olduğuna dair komplo teorilerinden daha fazla konuşuldu.

2015 yılından itibaren salgın hastalıklar konusunda uyarılar yapmasına rağmen Gates ve virüs hakkında yanlış bilgi veren en popüler 10 YouTube videosu, Mart ve Nisan aylarında yaklaşık beş milyon kez izlendi. Facebook'ta gönderin yaklaşık 900 bin kez beğenildiği ve 16000 yorum yapıldığı tespit edildi.

Gates hakkında ortaya atılan iddilar her geçen gün değişiyo. İlk etapta aşıdan para kazanarak servetine servet katmak amacıyla corona virüsü ortaya çıkardığı iddia ediliyordu. Son dönemde ise küresel bir gözetim sistemi uygulamaya çalıştığı veya insanlığı itlaf etmeyi planladığına dair komple teorileri popüler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327