Bilmediğiniz makyaj hileleri!

Makyajınızın bir kaç püf noktayla daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bilmediğiniz makyaj hileleri!
Makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilir, güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Alt kirpiklere maskara sürerken etrafa bulaşmasını istemiyorsanız plastik kaşığın tersini kirpiklerin altına yerleştirin.
"Kedi gözü" gibi gözler istiyorsanız eyeliner veya far sürmeden önce kolay çıkarabileceğiniz bir parça bant yapıştırın. İşiniz bittikten sonra yavaşça çıkarın.
Gözünüzün çevresinde aydınlık bölgeler yaratmazsanız makyajınız soluk kalır. Beyaz, krem veya inci tonlarında renkleri tercih edebilirsiniz.
Eskiyen maskaranızın fırçasını sıcak suya tutun. Akan su tertemiz olana kadar bekleyin ve fırçayı yeniden tüpe yerleştirin. Sıcaklık ve suyun etkisiyle maskaranız yeni gibi olacaktır.

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız çocuklar için üretilen yumuşak dokulu fırçalarla dudaklarınızı nazikçe fırçalayın. Fırçalamadan önce dudak balmı sürmeyi unutmayın.

Gözlerinizin daha iri görünmesini istiyorsanız gözünüze siyah değil beyaz kalem çekin.Satın aldığınız farın donuk göründüğünü düşünüyorsanız fardan önce beyaz baz uygulayabilirsiniz.Kirpik kıvırıcının daha etkili olmasını istiyorsanız fön makinesiyle biraz ısıttıktan sonra kullanın.Fondöten alırken yanağınızda değil boynunuzda deneyin. Böylece renk farkı sorunu yaşamazsınız.Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini istiyorsanız kaşınızın hemen altına ince bir tabaka beyaz kalem uygulayıp parmağınızla dağıtın.Eyeliner çabuk dağılıyorsa alt kirpiğinizin hemen altına pudra sürebilirsiniz. Bu sayede eyelinerın hareket etmesini büyük oranda önleyecektir.Fondöteni aşağıdan yukarı değil yukarıdan aşağıya doğru uygulayın.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327