Bingöl’de İmamin Bilgisayarını Çaldilar

Bingöl’de görevli imamı takip eden hırsızlar, önce dış kapıya ait anahtarın yerini tespit etti, daha sonra da gece saatlerinde harekete geçerek, imam odasında bulunan 2 bin TL değerindeki dizüstü bilgisayarı çalarak, kayıplara karıştı.Edinilen...

Bingöl’de İmamin Bilgisayarını Çaldilar
Bingöl’de görevli imamı takip eden hırsızlar, önce dış kapıya ait anahtarın yerini tespit etti, daha sonra da gece saatlerinde harekete geçerek, imam odasında bulunan 2 bin TL değerindeki dizüstü bilgisayarı çalarak, kayıplara karıştı.
Edinilen bilgiye göre olay, Simani Mahallesi’nde bulunan Merkez Camii’nde yaşandı. Cami içerisinde keşif yaptıkları ve cami imamını giriş-çıkışlarda takip ettikleri belirtilen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, önceki gün gece saatlerinde önceden yerini belirledikleri anahtara ulaşarak içeri girdi. Olay günü sabah camiye gelerek cemaate namaz kıldıran imam Zeki Polat, kendisine ait odada yaşanan hırsızlık olayını fark etmedi. Öğle saatlerinde ezan okumak için odaya giren Polat, bilgisayarın bulunduğu dolabın kırıldığını görünce durumu fark etti.
POLİS İNCELEME YAPTI
Soygunu fark eden Polat, mahalle muhtarı Ferhat Aymaz’ı arayarak durumu anlattı. Aymaz’ın haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, cami içerisinde incelemede bulundu. Muhtar Aymaz ve imam Polat’ın ifadelerine başvuran polis, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.
Planlı bir şekilde gerçekleştirilen soygunu özetleyen Polat, “Sabah namazında odaya girmedim. Öğle camiye geldiğimde oda anahtarını alarak kapıyı açtım sonra dolabın kırıldığını fark edince bilgisayarın çalındığını anladım. İçeride bulunan diğer dolaplara baktım onların da kilitleri kırılmış” dedi.
2 bin TL değerindeki bilgisayar içerisinde Kur’an Kursu’na kayıt yaptıran öğrencilerin özlük bilgilerinin yer aldığını ifade eden Polat, cami imamlarına, “Geçen sene Ebubekir Camii’nde dolaplar çalındı. Diğer imam arkadaşlar dikkat etsin, artık camileri de çok rahat bir şekilde soyabiliyorlar” uyarısında bulundu.
“HALKIN MALI ÇALINDI”
Yaşanan hırsızlık olayına sitem eden Muhtar Aymaz ise, bilgisayarın halktan toplanan paralarla alındığını ifade ederek, “Cami imamının değil, halkın malı çalındı. Mahallemizde huzur ve güven ortamı oluşsun diye defalarca toplantılar yaptık. Çevik kuvvet, cami imamı ve mahalle sakinlerinin yer aldığı komisyonla, daha önce suça bulaştıkları belirlenen çocuklar ve mahalle aralarında gece geç saatlere kadar gezerek zaman geçiren çocukların ailelerine ziyaretlerde bulunduk. Çocuklarına sahip çıkmaları noktasında uyarılarda bulunduk. Huzur ve güven ortamı için herkes sorumluluk sahibi olmalı. ‘Bana ne’ anlayışından uzak durulması gerekiyor. Mahallede birlik oluşması için herkesin çeşitli konularda hassasiyet göstermesi gerekiyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327