Bıraktığınız emanet sağlam omuzlarda!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl töreninde konuştu.

Bıraktığınız emanet sağlam omuzlarda!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl töreninde konuştu. Davutoğlu, "Aziz şehitlerimiz, ruhlarınız şad olsun. Emanetiniz emin ve sağlam omuzlarındadır. Bu omuzlar Seyit Obaşı'nınki kadar sağlamdır." dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Türkiye Cumhuriyeti'nin tohumları bu topraklarda atıldı.

Başbakan Davutoğlu, herkesin ailesinde bir Çanakkale şehidi olduğunu belirterek, "Aziz şehitlerimizin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz; bıratıkları birlik ve kardeşlik mirası ebediyen taşınacaktır. Bugün Diyarbakır'da da İzmir'de de Hakkari'de de Edirne'de de Rize'de de Muğla'da da o aziz şehitlerin torunları omuz omuza geleceğe yürüyorlar, yürüyecekler. Onların mirasına, onların hatırasına ayrımcılık, bölücülük sokmak isteyenlere fırsat verilmeyecektir. Türk, Kürt, Alevi, Sünni kim olursa olsun, Çanakkale Savaşı'nda omuz omuza savaşanların torunları Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin eşit vatandaşları olarak geleceğe birlikte omuz omuza yürüyecekler" dedi.

1911'den 1922'ye kadar dünyanın her köşesinde şehitler bıraktık.

Suriye'nin Irak'ın ve Balkanların kaderi Türkiye'nin kaderidir.

Çanakkele Savaşı gösterdi ki hiçbir ordu yenilmez değildir.

Anzak hatıralarında dedelerimizin destanı yazar.

-Bıraktığınız emanet emin ellerdedir, emin ve sağlam omuzlardadır. Bu omuzlar Seyit Onbaşı'nın omuzları kadar, yüreği kadar sağlamdır. Dizimizde derman kalmayıncaya kadar, omuzlarımız toprağa değene kadar, bu aziz bayrağı bir an bile omuzlarımızın üzerinden eksik etmeyeceğiz.

-Aziz şehitlerimiz bir destan yazdı. Ama 1. Dünya Savaşı'nı kaybettik. Çünkü kendi silah ve teknolojimiz yoktu. ama şimdi yeni bir Türkiye var. Kendi silahını ve teknolojisi üreten,IMF'ye borcunu sıfırlamış bir Türkiye Cumhuriyeti var.

-Yeni Türkiye namerde muhtaç olmayan, kendi savunma sanayisi inşa eden yeni Türkiye var.

Biz nefes alırken, dünyada zalimler rahat uyuyamayacak. Siz nefes alırken, nasıl mazlum milletlere ilham kaynağı olmuşsanız, biz nefes alırken, mazlum milletler sığınmak istediklerinde bağrımızı onlara açacağız. Nasıl 2 milyonu aşkın Suriyeli kardeşimizi bağrımıza basmışsak, nasıl Bosna Savaşı'nda Boşnakları, nasıl Kosova Savaşı'nda Kosovalıları, nasıl Halepçe'den gelen kardeşlerimizi bağrımıza basmışsak, Anadolu toprakları, sizin emanetiniz topraklar, mazlumların merhamet diyarı olacak.

-Selam olsun aziz şehitlerimize, selam olsun şehitlerimizin emanetini taşıyan gençlerimize, öğrencilerimize, bugün bu sabah bütün camileri doldurup sabah namazında şehitlerimize dua eden ve onları anan aziz vatandaşlarımıza..

-Bayramımız ve zaferimiz kutlu olsun..Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327