Birinci Grup Av Sezonu Başladı

Pasinler Avcılar ve Atıcılar Kulübü’nce 2014-2014 Av sezonunun 23 Ağustos-23 Kasım tarihlerinde başlayacağı açıklandı.2014-2015 Av sezonunda Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bıldırcın, üveyik ve tahtalı avı ile sınırlı olmak üzere 23...

Birinci Grup Av Sezonu Başladı
Pasinler Avcılar ve Atıcılar Kulübü’nce 2014-2014 Av sezonunun 23 Ağustos-23 Kasım tarihlerinde başlayacağı açıklandı.
2014-2015 Av sezonunda Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bıldırcın, üveyik ve tahtalı avı ile sınırlı olmak üzere 23 Ağustos -23-Kasım tarihleri arasında avlanmasına izin verildiğini açıklayan Pasinler Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Cengiz Deren, "Avlanmasına izin verilen bıldırcının avcı başına bir av günü 10 adet olarak belirtilmiştir. Avcı üyelerimizin ve İl dışından gelen diğer avcıların avına izin verilen günlerde ve limitlerde avlanma yapması sürdürülebilirlik açısından dikkate alınmalıdı"r dedi.
Avcı üyelerimizin kısa zamanda avlanma için istenilen evrakları tamamlamaları gerekmekte olduğunu belirten Deren, "Avlanmasına izin verilen günler Çarşamba, Cumartesi - Pazar günleri ve resmi tatil günleri ile İdari tatil günleridir. İl dışından gelen avcıların MAK kararları doğrultusunda avına izin verilen av hayvanlarını ve av bölgelerini dikkatlice takip ederek av sahasına gitmelerini, aksi halde yetkili Milli Parklar Av Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüklerince yapılan kontroller ile haklarında cezai işlem yapılacağı bildirilmiştir" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327