Bodrum'da kaçak teknesi battı: 5 ölü

BODRUM'daki Akyar açıklarında Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalışan 30 kaçağın bulunduğu fiber teknenin batması sonucu, 5 kaçak öldü, 25 kaçak kurtarıldı. Tüm yakınlarını kaybeden Ziyad Mahmud adlı kişiye 1 yaşındaki bebeği böyle teşhis ettirildi.

Bodrum'da kaçak teknesi battı: 5 ölü
Yasa dışı yollarla bugün saat 04.00 sıralarında, İstanköy Adası'na geçmek için Bodrum'dan yola çıkan Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu fiber tekne, Akyarlar açıklarında battı. Suda bitkin haldeki kaçakları, bölgede devriye görevi yapan Sahil Güvenlik ekipleri, farketti. Sahil Güvenlik ekipleri, ilk etapta sudaki aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 25 kaçağı kendi botlarına alarak kurtardı. Kurtarılan kaçaklar, Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Kaçaklar arasındaki uzun süre suda kaldıkları için hipotermi geçiren 3'ü burada hazır bekletilen ambulanslarla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Denizden 5 kaçağın da cesetleri çıkartıldı. Sahil Güvenlik, bölgede başka kaçak teknesi olup olmadığını tespit için arama-kurtama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

KIZ BEBEK DE ÖLÜ BULUNDU

Bodrum'da Akyar açıklarında Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalışırken batan kaçak teknesinde bir de bebeğin öldüğü belirlendi. Cesedi sahil güvenlik tarafından sudan çıkartılan 1 yaşındaki kız bebeğin babasının sağ kurtulan kaçaklardan Ziyad Mahmud olduğu belirlendi. Bodrum Devlet Hastanesi Morgu'ndaki teşhis sonucunda Mahmud, tekne faciasında yaşamını yitiren diğer 5 kişinin de eşi, iki kızı, kayınbiraderi ve kayınpederi olduğunu teşhis etti. Ölen kaçakların, ismi açıklanmadı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327