Bodrum’da Fırişka Rüzgarı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 4 gündür etkili olan yağış, yerini Fırişka rüzgarına bıraktı. Saatte 50 kilometre hıza ulaşan rüzgar, Bodrum’da etkili olmaya başladı.Bodrum’da dört gündür sağanak şeklinde yağan yağmur ardından...

Bodrum’da Fırişka Rüzgarı
Muğla’nın Bodrum ilçesinde 4 gündür etkili olan yağış, yerini Fırişka rüzgarına bıraktı. Saatte 50 kilometre hıza ulaşan rüzgar, Bodrum’da etkili olmaya başladı.
Bodrum’da dört gündür sağanak şeklinde yağan yağmur ardından Fırişka türü rüzgar saatte 50 km hıza ulaşarak etkili olmaya başladı.İlçe’de 4 gündür sağanak yağmur etkili olmuş ve bir çok cadde ve sokak sular altında kalmıştı. Sabah saatlerinde etkisini yitiren yağış yerini Firişka rüzgarına bıraktı. 50 kilometre hıza ulaşan rüzgar nedeniyle karaya vuran dalgalar bazı iş yerlerini tehdit etti. Bazı iş yerleri dükkanlarının önüne kum çuvalı koyarak deniz suyunun iş yerlerine girmesini önledi. Gece yarısı 60 km kadar oluşacak olan Kırişka rüzgar yerini kuvvetli rüzgara bırakacağı yetkililer tarafından öğrenildi.
Öte yandan hafta sonu ise yağışların yerine güneşli hava alacağı Meteoroloj, tarafından bildirildi. Yetkililerden edinilen bilgiye göre ilçeye son 4 günde metrekareye yaklaşık 130 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327