Bodrum'da Gül'ü şoke eden protesto

Bodrum'daki 4. Türk Konseyi Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Soma katliamında ölenlerin hesabını verin" diyerek protesto edildi.

Bodrum'da Gül'ü şoke eden protesto

Bodrum'daki 4. Türk Konseyi Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valilik ziyareti sırasında protesto edildi. "Soma katliamında ölenlerin hesabını verin" diyerek bağıran eylemciyi korumalar ağzını kapatarak alandan uzaklaştırdı. 25 yaşındaki gösterici Gülşah Atasever Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı da daha önce protesto etmişti.KORUMALAR DEVREYE GİRDİ

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde gerçekleştirilen 4. Türk Konseyi Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü valilik ziyaretinde 25 yaşındaki Gülşah Atasever protesto etti. Atasever, korumalar tarafından ağzı kapatılarak alandan uzaklaştırıldı.

"DEMOKRASİYE YAKIŞIR SEÇİM OLACAK"

Valilik ziyareti sonrası Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili değerlendirmede bulunan Gül, "Halkın Cumhurbaşkanını seçecek olması ayrı bir yenilik. Demokrasiye yakışır bir seçim olacağına inanıyorum" dedi.

BÜLENT ARINÇ'I DA PROTESTO ETMİŞTİ

Bodrum'da 2 gün süren 4'ncü Türk Konseyi Zirvesi'nin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, beraberinde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Muğla Valiliği'ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Gül, valiliğin önünde kendisini bekleyen vatandaşlar ile tokalaşarak sohbet ettiği sırada daha önce de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı da protesto ettiği öğrenilen 25 yaşındaki Gülşah Atasever, tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Gül'e "Soma katliamında ölenlerin hesabını verin" diyerek bağıran Atasever, korumalar tarafından ağzı kapatılarak alandan uzaklaştırıldı.

"MUĞLA, TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR İL"

Ardından polis merasim mangasını selamlayan Cumhurbaşkanı Gül'e Vali Mustafa Hakan Güvençer'in makamında il hakkında brifing verdi. Brifing sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Muğla ilini ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Daha önce siyasette ve hükümette bulunduğum dönemlerde çeşitli vesileler ile buralara geldim. Bazı nedenlerden dolayı ziyaretlerimi ertelemek zorunda kalmıştım. Bodrum İlçesi'nde 5 Türk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanları ile birlikte toplantı yaptık. Muğla ili bin kilometre sahil şeridi olan, denizle yeşilin buluştuğu Türkiye 'nin önemli turizm merkezlerinden birisi. Tatile gelen turistler ülkemizin ekonomisine maddi ve manevi değer katıyor. Halkımız birlik ve beraberlik içinde yaşıyor" dedi.

"SÜREÇ AÇIK VE ŞEFFAF ŞEKİLDE İLERLİYOR"

Cumhurbaşkanlığı Seçimi konusunda önümüzdeki günlerde Ankara 'da açıklamalarda bulunacağı belirten Abdullah Gül, "Süreç açık ve şeffaf bir şekilde işliyor. Siyasi partililer büyük sorumluluk içerisinde hareket ediyor. Demokrasinin önemli dönemeçlerinden birisi şüphesiz seçimlerin yapılması. Halkın cumhurbaşkanını seçecek olması ayrı bir yenilik getirdi. Demokrasiye yakışır bir seçim olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, Valiliğin ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP 'li Osman Gürün'ü makamında ziyaret etti.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327