Bodrum’da Okulda Afer Tatbikatı

Bodrum’un Ortakent Mahallesi’nde bulunan TED Bodrum Kolejinde olası bir felakette bina tahliyesini en sağlıklı bir şekilde sağlayacak olan eylem planlarından bina tahliye tatbikatını öğrencileri ile birlikte uygulamaya koydu.Öğrenciler önce...

Bodrum’da Okulda Afer Tatbikatı
Bodrum’un Ortakent Mahallesi’nde bulunan TED Bodrum Kolejinde olası bir felakette bina tahliyesini en sağlıklı bir şekilde sağlayacak olan eylem planlarından bina tahliye tatbikatını öğrencileri ile birlikte uygulamaya koydu.
Öğrenciler önce öğretmenleri tarafından bilgilendirildi. Verilen eğitimlerde, ikaz alarm işaretleri ve anlamları, olası felaket öncesi alınması gereken önlemler, olası felaket anından hareket tarzı, evimizi veya okulumuzu nasıl terk etmemiz gerektiği, olası felaket sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili daha birçok konulara değinildi, öğrencilerden gelen sorular cevaplandırıldı. Ardından verilen eğitimlere göre Bina Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi. Öğrenciler çalan alarm ile bir şekilde binayı panik yapmadan ve seri bir şekilde terk etmeyi amaçladılar. Öğrenciler ve personelin tamamı binalar tahliye tatbikatına uygun olarak yaklaşık iki buçuk dakikalık gibi kısa bir sürede kendilerini güvenli bölgeye sevk etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327