BODRUM’DA YIKIM TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz Çarşamba günü istinat duvarı yıkılan sitede tehlike devam ediyor.Bodrum’da hafta başından bu yana etkili olan yağışlı hava nedeniyle Cumhuriyet Mahallesinde bulunan bir sitenin yaklaşık 10 metre...

BODRUM’DA YIKIM TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR
Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz Çarşamba günü istinat duvarı yıkılan sitede tehlike devam ediyor.
Bodrum’da hafta başından bu yana etkili olan yağışlı hava nedeniyle Cumhuriyet Mahallesinde bulunan bir sitenin yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki istinat duvarı çökmüş ve faciadan dönülmüştü. Çökmenin ardından bir evin bir bölümünün temeli tamamen ortaya çıkarken çökmeyle birlikte bir kurtarma vinci sürüklenmiş ve diğer bir istinat duvarında asılı kalmıştı. Ekipler dün gün boyu yaptıkları çalışma sonucu yarısı göçüğün altında kalan kurtarma aracını bir vinç ve kepçe yardımı ile kurtardı.
MÜTEAHHİT İLE SİTE MAHKEMELİK
Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, belediye ekipleri olarak olay anından bu yana bölgede gerekli tedbirli aldıklarını belirterek, “Bodrum Belediyesi olarak olay anından bu yana gerekli önlemleri aldık ancak bundan sonraki dönemde belediye olarak bir girişimde bulunamıyoruz. Bunun nedeni de sitedeki ev sahipleri ve siteyi yapan müteahhidinin mahkemelik olması. Bölgede devam eden bir dava olduğu için biz herhangi bir müdahalede bulunamıyoruz ama ben site sakinlerine ve yöneticilerine gereken uyarıları yaptım. Belediye ekipleri olarak konunun takibini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327