Boğaz'dan klozet çıktı

İstanbul Boğazı'nda yapılan su altı temizlik çalışmalarında boğazdan çıkanlar hayrete düşürdü.

Boğaz'dan klozet çıktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme (İSTAÇ) tarafından İstinye Sahili’nde gerçekleştirilen su altı temizlik çalışmasında çok sayıda dalgıç görev yaptı. Yapılan çalışmalarda çok sayıda lastik, cam şişe, halat ve demir parçalarının yanı sıra klozet, alışveriş sepeti, cep telefonu ve laptop çıkartıldı. Sahilde yürüyen vatandaşlar denizden çıkartılan malzemeleri görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Denizden çıkartılan atıklar temizlik görevlileri tarafından vatandaşların görerek bilinçlenmesi için sahile dizildi.

Sahilde yürüyen bir vatandaş, “Denizden ben hariç her şey çıktı. Bence bunlar teknelerden çıkıyor. Çevre çok kirlenmiş. Vatandaşın duyarlı olması gerekir. Atmamaları gerekir. Mesela klozet buraya atılır mı? Muhakkak tekneden atılmıştır” dedi.

İstanbul Asya Yakası Kıyı Temizlik Şefi Teyfur Bingöl ise, “İBB olarak belli bir zaman dahilinde yasal izinler çerçevesinde su altı temizlik çalışmasını İstanbul genelinden yapmaktayız. Çıkardığımız atıkları sahilde sergileyerek, insanların çevre bilincini geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Gördüğünüz gibi denizin altından lastikler, şişeler, cep telefonları, laptop ve değişik plastik malzemeler çıkmaktadır. Daha önceden de çıkardığımız atıkları da vitrinlerde sergiliyoruz. Böylece insanların çevre konusundaki hassasiyetine dikkat çekmeyi amaçlamaktayız. Yaptığımız çalışmada önemli olan deniz altındaki canlıların gelişimini sürdürebilmektir. Gelecek nesillere temiz bir deniz bırakmaktır” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327