Boğularak Ölen Asker Toprağa Verildi

Askerlik görevini yaptığı İstanbul’da izinliyken girdiği denizde boğularak, terhisine bir hafta kala yaşamını yitiren 21 yaşındaki Piyade Er Lütfi Çakır, memleketi olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde askeri törenle toprağa verildi.İstanbul’da...

Boğularak Ölen Asker Toprağa Verildi
Askerlik görevini yaptığı İstanbul’da izinliyken girdiği denizde boğularak, terhisine bir hafta kala yaşamını yitiren 21 yaşındaki Piyade Er Lütfi Çakır, memleketi olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde askeri törenle toprağa verildi.
İstanbul’da 1993/ 3 tertip er olarak vatanı görevini yapan Lütfü Çakır (20) serinlemek için girdiği denizde boğularak hayatını kaybetti. Ayvalıklı olan Lütfü Çakır, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile askeri erkanın katıldığı bir tören ile defnedildi. Alınan bilgiye göre arkadaşıyla birlikte çarşı iznini kullanmak için birliğinden ayrılan Çakır, sıcaktan bunalınca yanındakilerle beraber serinlemek için denize girdi. Bir süre yüzdükten sonra gözden kaybolan er Çakır’ın arkadaşları durumu yetkililere bildirdi. Yapılan aramalar sonucunda cansız bedenine ulaşıldı. İstanbul’da birliğinde yapılan askeri törenin ardından memleketi Ayvalık’a getirilen er Çakır için burada da askeri tören düzenlendi.
Şehit er Çakır’ın cenazesi Ayvalık Devlet Hastanesi morgundan alınarak Ayvalık Garnizonu’na getirildi. Garnizondaki törenden sonra Ayvalık’ın Akçapınar Mahallesi’nde öğlen namazının ardından düzenlenen askeri tören ile Piyade Er Lütfi Çakır, ailesinin ve sevenlerinin gözyaşlarıyla toprağa verildi. Törene, Ayvalık Kaymakam Vekili Naif Yavuz, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Garnizon Komutanı Aydın Nazlı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bu arada Lütfü Çakır’ın terhisine bir hafta kaldığı öğrenildi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Çakır ailesine sabır ve başsağlığı diledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327