Boko Haram'a kendini teklif etti

Nijeryalı şarkıcı terör örgütüne şok bir teklif sundu. Adokiye Boko Haram'a "Onları bırakın, beni alın. Gerekirse bir günde 10-12 adam bana sahip olabilir. Yeter ki onları bırakın" diye seslendi.

Boko Haram'a kendini teklif etti

Sürekli kaçırılan kız çocuklarını düşündüğünü, geceleri uyuyamadığını ve sürekli dua ettiğini söyleyen Adokiye Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflar da üzüntüsünü anlattı.

Nijerya'da geçtiğimiz Nisan ayında terör örgütü Boko Haram tarafından kaçırılan kız öğrencilerin serbest bırakılması için yapılan çağrılar devam ediyor.Bu çağrılardan en ilginci Nijeryalı pop şarkıcı Adokiye'den geldi.

Ülkede oldukça popüler olan 23 yaşındaki şarkıcı, kaçırılan 276 kızın serbest bırakılması için kendini teklif etti.Örgüte "gerekirse bir günde 10-12 kişiyle birlikte olurum, yeter ki onları bırakın" diyen şarkıcının bu çağrısı sosyal medyada cesur ve yürekli bir davranış olarak takdir aldı.Bakire olduğunu belirten şarkıcı, kızların evlerine dönmesi için her şeye razı olduğunu belirtti.

Nijerya'da yayınlanan Vanguard gazetesine konuşan Adokiye şunları söyledi:"Gecenin bir yarısı aklıma kızlarımız geliyor. Kim bilir neler yaşıyorlar. Sizin aracılığınızla Boko Haram'a sesleniyorum.""Lütfen onları bırakın ve beni alın. Benim yaşım onlardan büyük, ve hayat tecrübem daha fazla."

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327