Bölge Dernek Başkanları Olağan Toplantısı Alanya’da Yapıldı

Antalya’nın Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nde (ALTİD) bölge dernek başkanları olağan toplantısı yapıldı.Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, toplantı gündemi hakkında...

Bölge Dernek Başkanları Olağan Toplantısı Alanya’da Yapıldı
Antalya’nın Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nde (ALTİD) bölge dernek başkanları olağan toplantısı yapıldı.
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, toplantı gündemi hakkında yaptığı bilgilendirmede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ‘Elektrik enerjisinin kalitesi’ konusunda birimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bir çalışma başlattığını duyurdu.
Sili, bu bağlamda TÜROFED nezdinde başlatılan çalışmaların Alanya ayağının ALTİD tarafından sürdürüleceğini belirterek, “Alanya’da elektrik enerjisi kalitesinin arttırılması ve kesintilere dayanan sorunların ne şekilde bertaraf edileceğiyle ilgili bir rapor hazırlanması sürecindeyiz” dedi.
Alanya turizminin geleceğine yönelik bir turizm stratejisi oluşturma planlarının da bulunduğunu söyleyen Sili, bu konuda akademik destek alarak bir çalışma başlatacaklarını ifade etti.
Akdeniz Üniversitesi Alanya Konaklı Kongre Merkezi için ciddi çaba ve destek içerisinde olduklarını da dile getiren Sili, şunları söyledi:
“Bu ayın sonu itibariyle Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Toplantı Grubu Semineri 2 gün süreyle Konaklı Kongre Merkezi’nde yapılacak. Bunun akabinde kasım ayı içerisinde 20 gün sürecek ve 500 misafirli bir etkinlik organize etmek üzere çalışmalarını sürdüren Kongre Merkezi yönetimine ve paydaşlarına desteklerimizi sürdürüyoruz. Turizmin çeşitlendirilmesi ve turistik tesislerin kış döneminde açık kalması noktasında kongre merkezinin büyük önemi var.”
Alanya Konaklı Kongre Merkezi’nin aynı servisi sunan rakip merkezlere göre ulaşım sorununun da bulunduğunu söyleyen Sili, “Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bu konunun çözümü hususunda başvurular var. Konaklı Kongre Merkezi’nin ulaşım ağı netleşirse, gelişimi çok daha hızlı ve sağlıklı olur” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327