Bölge İşadamlarindan Çanakkale Boğaz Köprüsüne Destek

Çanakkale’de toplanan çevre illerin oda başkanları, Çanakkale Boğazı’nda düşünülen köprüye destek verdi.Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), komşu illerin odalarının meclis ve yönetim kurulu başkanlarını ağırladı. ÇTSO...

Bölge İşadamlarindan Çanakkale Boğaz Köprüsüne Destek
Çanakkale’de toplanan çevre illerin oda başkanları, Çanakkale Boğazı’nda düşünülen köprüye destek verdi.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), komşu illerin odalarının meclis ve yönetim kurulu başkanlarını ağırladı. ÇTSO yönetimi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Özden, Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Kerem Kırımlı, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hakan Özdamar, Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır Çenberci, Erdek Ticaret Odası Meclis Başkanı Haluk Can Turan, Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhami Aydın ve Başkan Yardımcısı Ramazan Bozkurt, toplantıda bir araya geldi.
Toplantıda bölgesel sorunlar, ekonomik ve ticari işbirliği projeleri ve Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün bölge ekonomisine getireceği katkı gibi konular görüşüldü. Oda temsilcileri, Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün bölgedeki ekonomik yaşama büyük katkı sağlayacağı ve ulaşım ve lojistik imkanlarının gelişmesiyle yatırımların artacağı belirterek, köprü yapımına bir an önce başlanması yönünde ortak çağrı yapıldı. ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Ulaşımın kentin en önemli sorunu olduğunu, Çanakkale’nin biraz da kenarda kalmışlığın eksikliklerini yaşadığını belirtti. Okyay, “Çanakkale olarak her türlü ulaşım projesini destekliyoruz. Çanakkale Boğaz Köprüsü ve otoyollar kentin geleceğini belirleyecek projeler” dedi. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Çanakkale’nin, Türkiye’nin Avrupa’ya çıkış yolu olduğunu, bunun sadece denizyoluyla değil, Çanakkale Boğaz Köprüsü ile karayolundan da gerçekleşeceğini belirtti. Engin, “Çanakkale’nin müthiş bir potansiyeli var. Ama en önemli eksikliği emekli kenti olmasıdır. Çanakkale’den müthiş bir göç var, gençlerimiz çok başarılılar ama iş bulmak için büyük kentlere gidiyorlar. Bu kentin bir yat limanı yok, kruvaziyer limanı da yok. Işıklı, dev kruvaziyer gemileri geçiyor biz cep telefonlarımızla fotoğrafını çekiyoruz. Oysa bir kruvaziyer limanı inşa edilse turizm çağ atlayacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327