Bolu'da otobüs yolcuları selde mahsur kaldı

Bolu ile Zonguldak arasındaki karayolu sel nedeniyle ulaşıma kapanırken, suyla kaplanan yolda duran otobüsteki yolcular mahsur kaldı. İtfaiye aracı otobüsün yanına yanaşarak tavandan çıkan yolcuları merdivenle tehlikeden uzaklaştırdı.

Bolu'da otobüs yolcuları selde mahsur kaldı

Bolu Zonguldak karayolu kapandı. Bolu istikametine gitmekte olan araçlar Mengen'den, Zonguldak istikametine gitmekte olan araçlar ise Çaydurt'tan Gökçesu Beldesi yoluna yönlendirildi. Bu sırada, Bolu istikametine gitmekte olan 50 DK 243 plakalı yolcu otobüsü altına gelen taş parçaları ve ağaç dalları nedeniyle ilerleyemeyerek suların içerisinde kaldı.

İTFAİYE YARDIM ETTİ

Otobüstekiler araçta mahsur kalırken, itfaiyeden yardım istenildi. Yeniçağa İlçesi'nden gelen itfaiye ekibi yolcuları kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye aracı otobüsün yanına yanaşarak merdiveni otobüsün üzerine uzattı. Yolcular otobüsün tavanındaki havalandırmadan çıkarak merdivende yürüyerek itfaiye aracının üzerine çıkakarak aşağı indi.

İtfaiyeciler küçük çocukları ise olası tehlikelere karşı kucaklarında taşıdı. Çocuklar polis aracına oturtulurken, diğer yolcular ise dışarıda bekledi. Yolcuların tahliyesi için araç istendi.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2014, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327