Bonzai bitti Jale geldi!

Bonzai ismi verilen sentetik uyuşturucu ticareti yapan zanlıların telefon kayıtlarında "bonzai" yerine "jale" ifadesini kullandığı ortaya çıktı.

Bonzai bitti Jale geldi!

Bonzai ticareti yaptıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan 2 sanık, Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya avukatlarıyla birlikte katıldı.

"Uyuşturucu ticareti yapmadım"

Sanık Nurtaç Yıldırım savunmasında, bir yıl kadar önce arkadaş ortamında uyuşturucuya alıştığını belirterek, "Tapelerden de anlaşılacağı gibi kullanmak için uyuşturucu arayışına girdim. Kendimi bu işte kaybettim. Tedavi olmak istedim. Ticaretini yaptığıma dair suçlamaları kabul etmiyorum" ifadesini kullandı.

Sanık Selahattin Yüksel'in avukatı da müvekkilinin çocukluk arkadaşını kırmamak için İstanbul'dan birkaç kişiden uyuşturucu temin ettiğini, bunu da ona gönderdiğini, menfaat sağlamadığını öne sürdü.

Hap "düğme", bonzai de "jale" oldu

Bonzai kullanan sanıkların dinlenen telefon görüşmelerinde uyuşturucu için şifreli konuştukları belirlendi. Sanıkların uyuşturucu nitelikli hapa "düğme", "MP3 CD" ve "eşya", bonzaiye "Jale", "Jale abla", "kız", "pizza", "eşya" ve "emanet" dediği tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327