Bonzai sosyal medyada!

İnsan sağlığını ve yaşamını ciddi şekilde tehdit eden bonzainin elden satışlarının yanında, internette herkese açık sayfalar üzerinden de satışı yapılıyor. Polis, sosyal medyada ve bazı forumlarda, "bonzai" ve "jamaican" gibi uyuşturucu maddelerin ticaretine dönük sayfalarla mücadele etmeye başladı.

Bonzai sosyal medyada!

Bonzai ticareti sanal alemde kol geziyor ve ölümlere davetiye çıkartıyor... İnternetten alenen zehir ticareti yapılıyor.

Kullananları ölüme götüren sentetik uyuşturucu bonzaiye sosyal medya üzerinden bile ulaşmak mümkün.

Bonzai satış sayfalarının Facebook'ta onlarca örneği bulunuyor. Bonzai satış sayfalarının üye sayıları 100 kişiden başlıyor, ancak ziyaretçi sayıları daha yüksek.

Bu illete bir yerinden bulaşmış gençler bu sayfalarda koordineli bir şekilde bu zehire ulaşıyorlar.

İnternette açıkça uyuşturucu satışı yapılıyor, karşılıklı pazarlık konuşmaları oluyor, fiyat ve adres bilgileri veriliyor.

Bu sayfalarda olgunlaştırılan pazarlıklar sonucu özel mesajla siparişler ve adresler alınıp veriliyor.

Ardından İstanbul dışına bile kimi zaman kargoyla kimi zaman da elden teslimatlar yapılıyor.

Bu sosyal medya hesaplarında bonzainin gramının fiyatları ve özellikleri sıralanıyor, bu ölümcül uyuşturucu için "elimize dün geldi" gibi anonslar yapılıyor.

İnternetteki bu sayfalar siber suçlarla mücadele şubesinin de takibinde. Narkotik polisi şu ana kadar bu sayfaların kapatılması için birçok girişimde bulundu. Ancak kapatılan sayfaların yerine yenileri açılıyor.Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327