banner333

Bordo Bereli alımına yeni düzen

Özel Kuvvetler Komutanlığı'na dışarıdan alınanlardan eğitimlerde başarılı olamayan bordo berelilerin TSK ile ilişiği kesilecek,tüm eğitim masrafları da tazmin edilecek.

Bordo Bereli alımına yeni düzen
Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev almak isteyen adayların yaptığı bordo bereli başvurusuna yeni bir düzenleme dahil edildi. Kanun Hükmünde Kararname ile  yeni düzenleme getirildi. Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bordo bereli subay-astsubay alımı ile ilgili detaylar Resmi gazete'de yayımlandı. Buna göre Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesine bordo bereli subay ve astsubay olarak alınan personeller, iki yıl boyunca deneme sürecinde olacak.
Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde eğitimalmaya hak kazanan adaylar, komutanlık tarafından eğitime tabi tutulacak. Eğitim sürecinde, sağlık problemleri hariç beklenen başarıyı gösteremeyen bordo bereli adaylarının Türk Silahlı Kuvvetleriyle ilişiği kesilecek. İlişik kesmenin ardından devlet tarafından yapılan tüm masraflar (aldıkları maaş hariç), kanuni faizleriyle birlikte eğitimde başarısız olan öğrencilerden geri talep edilecek. Sağlık sorunları dolayısıyla başarısız olan adaylar, bir sonraki dönemde açılacak eğitimlere yeniden katılabilecek. Bu sorunlar ikinci eğitimde de devam ederse, adaylar kuvvet komutanlıkları tarafından sınıf ve rütbelerine uygun göreve atanacak.
26 BİN 520 KİŞİ BAŞVURDU 
Öte yandan 200’ü subay, 500’ü astsubay olmak üzere “Özel Kuvvetler Komutanlığı’na alınacak 700 personel için 1 Kasım’dan itibaren 26 bin 520 kişi başvurdu. Bu başvurunun süresi 30 Kasım’da sona erecek. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326