Bostaniçi Mahallesi 3 Yeni Mahalleye Ayrıldı

Van’ın İpekyolu ilçe sınırları içerisinde bulunan ve daha önce belde statüsünde olan Bostaniçi Mahallesi, 3 yeni mahalleye ayrıldı.İpekyolu Belediyesi ağustos ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu İpekyolu Belediye eş başkanları...

Bostaniçi Mahallesi 3 Yeni Mahalleye Ayrıldı
Van’ın İpekyolu ilçe sınırları içerisinde bulunan ve daha önce belde statüsünde olan Bostaniçi Mahallesi, 3 yeni mahalleye ayrıldı.
İpekyolu Belediyesi ağustos ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu İpekyolu Belediye eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser ile belediye meclis üyelerinin katılımıyla başladı. Van’ın ‘Büyükşehir’ statüsüne kavuşmasıyla birlikte belde belediyelerinin lav edilmesinden dolayı İpekyolu ilçe sınırları içerisinde 5 mahalleden oluşan Bostaniçi beldesi de mahalleye dönüştü. Mahallerin konum itibariyle gelişmeye elverişli olması ve hizmet noktasında sıkıntılarının olmasından kaynaklı bölünmesine karar verildi. Halkla yapılan görüşmeler ve yapılan inceleme sonucunda mevcut mahallenin üç mahalleye ayrılması kararı verildi. Serhat ve Gündoğdu mahalleleri birleştirilerek bir mahalleye, Şafak ve Yalım Erez mahalleleri birleştirerek bir mahalle dönüştürülürken, Esenler Mahallesi ise daha önceki sınırlarını koruyarak bir mahalle olmasına oy birliği ile karar verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330