Bozcaadalılar Bakan Güllüce’ye Gidecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Çanakkale ile Balıkesir için hazırladığı 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planının yankıları sürüyor. Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, ada sakinlerinden oluşan bir heyetle, Bakan...

Bozcaadalılar Bakan Güllüce’ye Gidecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Çanakkale ile Balıkesir için hazırladığı 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planının yankıları sürüyor. Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, ada sakinlerinden oluşan bir heyetle, Bakan İdris Güllüce ile görüşmek için Ankara’ya gidecek.
Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırlayıp, itirazlar için bir aylık askı süresini başlattığı 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı tartışmaları sürüyor. Bozcaadalıların revizyon yapılmasını istediği planla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce referanduma gidilmesi teklifinde bulunmuştu. Bozcaada’da Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz başkanlığındaki bir heyet, konuyu görüşmek üzere Ankara’ya gitmeye hazırlanıyor. Planın tamamına karşı olmadıklarını, revizyon yapılmasını istediklerini söyleyen Bozcaada Belediye Başkanı Yılmaz, “Görüşme ne zaman gerçekleşecek bilmiyoruz. Ancak bunun için önümüzdeki günlerde bir heyet oluşturup Bakan Güllüce’den randevu talep edeceğiz. Yüz yüze görüşmemiz çok daha iyi daha iyi olacak. Kendisine planın olumlu ve olumsuz yönlerini iletmek istiyoruz. Bizim plana ve imara tamamen karşı olduğumuz şeklinde bir algı var. Ancak isteğimiz planın iptali ya da adanın imara açılması değil. Biz adada yaşamı, çevreyi olumsuz etkileyecek bölgelerdeki yapılanmaya yönelik endişelerimizden dolayı planın revizyonunu istiyoruz. Bu görüşmeyle kendimizi ifade edip, Bozcaada için faydalı olacak ve halkın isteklerini de ileterek faydalı bir sonuç almayı planlıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327