Bozüyük Müftülüğü 4 Anasınıfı Açtı

Bilecik’in Bozüyük İlçe Müftülüğü tarafından 4-6 yaş grubuna hitap eden 4 anasınıfı açılırken, taleplerin gelmesiyle yeni ana sınıflarının da açılabileceği belirtildi.Müftü Burhan Çakır, Diyanet İşleri Başkanlığının 2013...

Bozüyük Müftülüğü 4 Anasınıfı Açtı
Bilecik’in Bozüyük İlçe Müftülüğü tarafından 4-6 yaş grubuna hitap eden 4 anasınıfı açılırken, taleplerin gelmesiyle yeni ana sınıflarının da açılabileceği belirtildi.
Müftü Burhan Çakır, Diyanet İşleri Başkanlığının 2013 yılında 16 ilde başlattığı pilot uygulamanın, Bozüyük’te de uygulamaya başladığını söyledi. Müftü Burhan Çakır, ilçede açılan anasınıflarını ziyaret ederek öğrencilere oyuncak dağıttı. Müftü Burhan Çakır, yaptığı açıklamada, “Geçen yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız 16 ilde pilot uygulamada bulunmuştu. Biz de bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımızın öncülüğünde Bozüyük’te 4-6 yaş grubuna hitap eden anasınıfları açtık. Bu anasınıflarımızı Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, İçköy ve Akpınar’da faaliyete geçirdik. Şu anda halkımızdan yoğun bir talep var. Halkımıza hizmet ederken çıkış noktamız, önce vatanına, milletine, dinine bağlı, büyüklerini sayan, küçüklerini seven, ahlaklı, dürüst, geleceğe yönelik nesiller yetiştirmektir. Anasınıflarımızdaki derslere baktığımız zaman, haftada 18 saat 12 saati dini bilgilerden 6 saati de Kur’an-ı Kerim’e yönelik derslerimizden oluşuyor. Biz bu bilgileri öğretirken çocukların seviyesine inerek öğretiyoruz. Çocukları eğlendirerek, çocukların oyun zamanı, el işleri ve boyama var. Bir anaokulunda ne varsa, bizim açtığımız anasınıflarında da o eğitimler var. Anasınıflarında öğretmenlik yapan görevlilerimiz, konusunda uzman kişilerden oluşuyor. Bu bir başlangıç, inşallah bunu Bozüyük’ümüzde her yere yayacağız. İnşallah çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327