Bozyazı’da Hukuk Fakültesi’ni Kazanan Tek Öğrenci Altınla Ödüllendirildi

Mersin Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi birincisi Beyza Deniz, ÖSYM tarafından açıklanan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) 2014 tercih sonuçlarında sağladığı başarıdan dolayı altınla ödüllendirildi.Bozyazı’da eğitim-öğretim veren...

Bozyazı’da Hukuk Fakültesi’ni Kazanan Tek Öğrenci Altınla Ödüllendirildi
Mersin Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi birincisi Beyza Deniz, ÖSYM tarafından açıklanan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) 2014 tercih sonuçlarında sağladığı başarıdan dolayı altınla ödüllendirildi.
Bozyazı’da eğitim-öğretim veren 5 lise içerisinde LYS 2014 tercih sonuçlarına göre Hukuk Fakültesi’ni kazanan tek öğrenci olması dolayısıyla Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi idaresi tarafından altınla ödüllendirilen Beyza Deniz, "Altın almak çok değişik bir duygu. Altını alabilmek zor oldu. İlk defa böyle bir ödül aldım. En iyi şekilde değerlendireceğim. Aslında bu ödülü başarımda büyük pay sahibi olan okul müdürüm ve öğretmenlerim sayesinde aldım. Bozyazı’da tek olarak hukuk okuyacak olmam ayrıca beni gururlandırdı. Okulumu en iyi şekilde bitirmek için çalışacağım. Öğretmenlerimi mahcup etmeyeceğim. Hakları hiçbir zaman ödenemeyecek olan öğretmenlerime emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.
Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Galip Göl de "Okul birincimiz de olan öğrencimizin bu başarısı bizleri sevindirmiştir. Elbette bu başarıda öğretmenlerimizin katkısı büyük. Onlara da ayrıca teşekkür ederim. Ancak öğrencinin kişisel başarısı da önemlidir. Öğrenciyi ödüllendirmek, başarıyı ödüllendirmektir. Sizlerden sonra gelecek öğrencilerimizin sizleri örnek alıp gelecekte daha iyi başarılar kazanmasını bekliyoruz. Umarım memleketimize yararlı birer fert olursunuz. Bu başarıları yeterli görmüyor, bundan sonraki yaşamlarında da başka başarılar bekliyor, öğrencimizi bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Öğrencimizin bundan sonraki eğitim yaşamında desteğimizin devam edeceğini de ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
Okul müdürlüğüne başladığı günden itibaren, kısıtlı imkanlar içerisinde öğrencilere eğitim ile ilgili her türlü desteği sunduğunu ve bunun sonuçlarını da aldığını söyleyen Göl, “Benim anlayışım öğrenciyi sadece ders çalışması gereken bir birey olarak görmek değildir. Öğrencinin kişisel başarısını ön plana çıkararak öğretmenlerin katkısı ile başarılı bir öğrenci profili yaratmaktır. Ayrıca öğrencilerimizi ders ders diye strese sokma yerine, zaman zaman sosyal etkinlikler düzenleyerek öğretmen-öğrenci kaynaşmasını sağlamak ve başarılarından dolayı öğrencileri ödüllendirmek. Okul müdürlüğünü devraldığım günden itibaren bu uygulamanın semeresini gördüm. Göreve geldiğim zaman okulumuzun ÖSYM yerleştirme sonuçları yüzde 5,7 idi. Bugün ise yüzde 60. Bu yeterli mi, değil. Gelecekte hedefimiz ÖSYM yerleştirmede yüzde 100. Başarımızda ayrı bir etken ise Okul Aile Birliği ile uyum içerisinde çalışmamız. Çalışmalarımıza her zaman ve her konuda destek veren Okul Aile Birliği yönetim kurulu ile bizlere güvenen velilerimiz, öğretmenlerimizin olağanüstü çalışmaları, Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri, bunların hepsi başarımızın sırrı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ne mutlu bizlere ülkemize yararlı fertler yetiştirdiğimiz için” şeklinde konuştu.
Altınla ödüllendirilen öğrencinin babası Ali Fethi Deniz ise kızının Bozyazı’da Hukuk Fakültesi’ni kazanan tek öğrenci olmasından dolayı gururlu olduğunu, kızının başarısında öğretmen ve okul idaresinin çok büyük katkısının bulunduğunu belirterek, kızının başarısında emeği geçenlere teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327