Btso Başkanı Çakir, Milletvekili Tunç’u Tbmm’de Ziyaret Etti

Bartın Ticaret Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’u Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında ziyaret etti.Ziyarette, Çakır ve Tunç Bartın’daki sanayi ve ticaret yatırımları hakkında görüş...

Btso Başkanı Çakir, Milletvekili Tunç’u Tbmm’de Ziyaret Etti
Bartın Ticaret Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’u Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında ziyaret etti.
Ziyarette, Çakır ve Tunç Bartın’daki sanayi ve ticaret yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Milletvekili Tunç AK Parti hükümeti olarak Bartın’ı teşvik kapsamına aldıklarını sanayi ve ticaretin ilimizde gelişmesi için yatırımcıya enerji desteği, vergi stopajı desteği, sigorta primi desteği gibi destekler sağladıklarını ve desteklerinin devam edeceğini söyledi. Milletvekili Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesinin ilk kurulduğunda 72 hektar iken bunu yeni kamulaştırmalarla 96 hektara çıkardıklarını belirterek, ilave alanı OSB’ye kazandırdıkları takdirde Bartın OSB’nin iki kattan daha fazla büyüme sağlayacağın bunun da Bartın’a en az 30 yeni büyük fabrika kurulması demek olduğunu söyledi. Milletvekili Tunç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından sağladıkları 4 milyon lira kredi ile OSB’nin arıtma tesisleri inşaatının tamamlandığını ve geçici kabulünün yapıldığını ve Aralık ayından itibaren çalışmaya başlayacağını, 2010 yılından buyana doğalgazın sanayicinin hizmetine sunulduğunu, enerji sorununun giderecek enerji nakil hattı ve trafo merkezlerinin yapımına başladıklarını, OSB’ye ulaşımı sağlayacak olan OSB Köprüsünün yapımını tamamladıklarını belirterek, Bartın’ı her alanda olduğu gibi Sanayi alanında da büyütmenin gayreti ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, verdiği desteklerden dolayı Milletvekili Tunç’a teşekkür ederek sanayi ve ticaret alanındaki çalışmaları birlikte istişare halinde sürdüreceklerini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327