BTSO'da Yaprak Dökümü

BTSO Yönetim Kurulu üyesi ünlü işadamı Feridun Kahraman, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından BTSO yönetiminden istifa eden ilk isim oldu. Yaptığı yazılı açıklama ile istifa gerekçesini paylaşan Kahraman'ın ardından sıradaki isim için gözler BTSO'ya çevrildi. Uzun zamandır FETÖ mensuplarına sessiz kalmakla itham edilen oda başkanı İbrahim Burkay'ın nasıl bir tavır sergileyeceği ayrı bir merak konusu oldu. Oda yönetiminden yeni istifaların gelmesi bekleniyor.

BTSO'da Yaprak Dökümü
22.07.2016
KAMUOYUNA DUYURU
Uzun yıllardır iş dünyasının ve sosyal hayatın içinde idealist bir işadamı olarak kentime ve ülkeme hizmet etmeye gayret ettim. Türkiye’mize ve Bursa’mıza katma değer sağlayan çalışmalarımı sürdürürken, 2013 yılında da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Sayın İbrahim Burkay başkanlığında göreve gelen yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yürütülen örnek projelere ve çalışmalara katkıda bulunmanın onurunu yaşadım.
Yapının elemanlarının sürekli ısrarıyla başlayan ve devam eden, milletimizin değerlerine ve inancına saygılı bir yapı olarak gözüken malum cemaat yapılanmasına birçok işadamı gibi katkılarda bulundum. Topluma ve insanlığa faydalı olmak anlayışıyla çeşitli yardım ve yatırım çalışmalarının içerisinde yer aldım. Ancak 17-25 Aralık 2013 tarihinde hükümetimize, devletimize ve milletimize karşı düzenlenen darbe girişimi doğrultusunda yaptığım değerlendirme ile söz konusu cemaat ile bütün ilişkimi ve gönül bağımı kestim.
Bulunduğum her ortamda da malum yapıya karşı duruşumu ifade ederek, halkımıza ve ülkemize sosyal ve ekonomik alanlarda en iyi şekilde yine faydalı olmanın gayreti içinde oldum. 15 Temmuz gecesi milli iradeye ve devletin bekasına karşı düzenlenen hain saldırıyla da 2013 yılında tüm ilişkilerimi kestiğim adı cemaat olan paralel devlet yapılanmasının gerçek yüzünü bir kez daha görmüş oldum.
Ancak geçmişteki bağlantılarımın hala yaptığım görevlerle birlikte çatısı altında bulunmaktan onur duyduğum Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumsal yapısına Sayın Başkanım İbrahim Burkay’a ve Yönetim Kurulu’ndaki çok kıymetli arkadaşlarıma haksız eleştirilerin kaynağı olduğunu üzüntüyle müşahede ettim.
Öncelikle FETÖ terör örgütünün, 15 Temmuz gecesi ve bugüne kadar halkımız, devletimiz, hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımıza doğrudan kasteden ihanet eylemlerini bir kez daha lanetliyorum. Şehitlerimize bir kez daha rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz milletimize de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
Seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın, hükümetimizin ve milletimizin emrinde olduğumu bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyorum.
Türkiye’mizin gelişimine darbe vurmak isteyen tüm şer odaklarına karşı en iyi cevabın kalkınma hedeflerinden vazgeçmemek olduğunu bilen bir işadamı olarak; tüm şirketlerimle üretmeye, istihdam sağlamaya, katma değer yaratmaya devam edeceğim.
Bu noktada, şahsım üzerinden yıpratılmak istendiğini gördüğüm Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na zarar vermemek adına; çok değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay ve kıymetli Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımdan müsaade isteyerek, BTSO Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılma kararı aldığımı kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederim.
FERUDUN KAHRAMAN 
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327