“Bu birleşme Bursa'da oy oranlarını patlatır”

CHP'den İYİ Parti'ye geçen Bursa Milletvvekili Erkan Aydın, Haberin Adresi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Aydın; “Bu birleşme, Bursa'daki oyları patlatır” dedi.

“Bu birleşme Bursa'da oy oranlarını patlatır”

Tolgay Ataokay / Haberin Adresi

Türkiye siyaset gündemine bomba gibi düşen CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesi, Bursa'da da büyük yankı uyandırdı. CHP'den İYİ Parti'ye geçen Bursa Mlletvekili Erkan Aydın, Haberin Adresi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Kararın açıklandığı andan itibaren telefonunun susmadığını belirten Erkan Aydın; “Yaşlısından gencine inanılmaz olumlu tepkiler aldık. Demokrasinin önünün açıldığı belirtildi ve bu hareket olumlu karşılandı” dedi.

YÜZDE 55'LERE GELİYOR

Ülkenin geleceği için bu hareketin yapıldığını belirten Erkan Aydın, bu kararın Bursa'ya yansımasını da değerlendirdi. Aydın; “Bu karar öncesi anketlere göre Bursa'da CHP'nin yüzde 29,05, İYİ Parti ile Saadet Partisi'nin de toplamda yüzde 27 oyu bulunuyordu. Yani yüzde 55'lere geliyor. Bu birleşmeyle seçime girmek Bursa'daki oy oranını patlatır” açıklamasında bulundu. Erkan Aydın ayrıca süreç ile ilgili umut dolu olduğunu belirtirken; “24 Haziran artık baskıdan kurtulma zamanıdır” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327