Bu kadarı da fazla! Köpeğe tecavüz ettiler ve...

Diyarbakır'daki Yeniköy Mezarlığı'nda yakılmış köpek ölüsü bulundu. Mezarlığa giden Hayvan Hakları Federasyonu Diyarbakır Temsilcisi Sevgi Ekmekçiler, köpeğin tecavüze uğradıktan sonra yakıldığını söyledi.

Bu kadarı da fazla! Köpeğe tecavüz ettiler ve...

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'nda yakılmış köpek ölüsü bulundu.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Hayvan Hakları Fedarasyonu Diyarbakır Temsilcisi Sevgi Ekmekçiler ve hayvan hakları savunucuları, yakılarak öldürülen köpeğin ölüsü ve yaralı yavrusuyla karşılaştı. 

Yaralı yavru köpeği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına götüren Ekmekçiler, yüzü ve gözü yanan yavru köpeği de tedavi altına aldırdı. 

Tedavi altına alınan yavru köpeğin barınaktaki takibi sürerken, Ekmekçiler, şu açıklamayı yaptı:

"Mezarlık duvarı dibinde bulduğumuz köpeği, yavrusunun gözleri önünde maalesef canlı canlı yakmışlar. Yaptığımız ilk incelemede, köpeğe tecavüz edildiği, ardından da canlı canlı yakıldığı kanısındayız. Yavrusunun da yüzünde yanıklar vardı, muhtemelen o kaçmayı başardı. Onu da yaralı bulduk ve barınağa getirerek tedavisini yaptırdık. Bunu yapanların bir an önce bulunması için gerekli girişimlere başladık. Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulunacağız. Bu vahşeti yapanların bir an önce yakalanmasını istiyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327