Bu Kez Yolcu Olarak Denediler, Ama Yine Kaçamadılar

Edirne’nin Keşan ilçesinde yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 24 kaçak göçmen, şehirler arası bir otobüste yolcu olarak yakalandı.Edinilen bilgiye göre; İstanbul’dan Edirne’nin Keşan ilçesine gelen özel bir firmaya...

Bu Kez Yolcu Olarak Denediler, Ama Yine Kaçamadılar
Edirne’nin Keşan ilçesinde yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 24 kaçak göçmen, şehirler arası bir otobüste yolcu olarak yakalandı.
Edinilen bilgiye göre; İstanbul’dan Edirne’nin Keşan ilçesine gelen özel bir firmaya ait E.A. yönetimindeki şehirler arası yolcu otobüsüne, İstanbul Esenler Otogarı’ndan 24 Mynmar (Burma) uyruklu göçmen yolcu olarak bindi. Bu sırada Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucu 24 göçmen kaçağının otobüsle, Edirne’nin Keşan ilçesine geleceği ve buradan da Meriç Nehri’ni kullanarak Yunanistan’a geçmek isteyeceği öğrenildi. Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde beklemeye geçen Keşan KOM Grup Amirliği ekipleri, Asayiş Büro Amirliği ve Çevik Kuvvet Birim Amirliği’nin de yardımıyla terminale yanaşan otobüste yolcu olarak bulunan 24 Mynmar Uyruklu göçmen kaçağını yakaladı.
Yakalan göçmen kaçakları ile Otobüsün sürücüsü E.A ve muavin İ.G. ifadeleri alınmak üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
Kaçak göçmenler ise, alınan ifadelerinin ardından ve yapılan işlemlerinin ardından Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne gönderildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327