Bu Muhtarın On Parmağında On Marifet

Eskişehir Alpu ilçesinin Yunus Emre Mahalle Muhtarı İsmail Caraldak, muhtarlığının yanı sıra yaptığı Yunus Emre Camii Dernek Başkanlığı, Alpu Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcılığı, Kırım Tatarları Alpu Şube...

Bu Muhtarın On Parmağında On Marifet
Eskişehir Alpu ilçesinin Yunus Emre Mahalle Muhtarı İsmail Caraldak, muhtarlığının yanı sıra yaptığı Yunus Emre Camii Dernek Başkanlığı, Alpu Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcılığı, Kırım Tatarları Alpu Şube Başkanlığı görevleriyle "Bu muhtarın on parmağında on marifet var" dedirtiyor.
Rusya’dan 1910 yılında önce Romanya’ya oradan da 1920 yıllarında Türkiye’ye gelen ve Alpu’ya yerleşen Caraldak, aynı zamanda Alpu ilçesinde kahvecilik, bilardo salonu ve telefon bayii olarak da hizmet veriyor. İkinci dönem muhtar seçilen Muhtar İsmail Caraldak, halk tarafında da çok seviliyor. Mahalleli, ne zaman ihtiyaçları olsa muhtarın hemen yardımcı olduğunu söyledi. Muhtar Caraldak ise, son olarak Alpu’nun Yunus Emre Mahallesi’ndeki caminin onarımı için 32 bin lira harcadıklarını anlattı. Ayrıca Caraldak, şu anda Alpu’nun diğerler mahallelerinde olamayan soğutmalı gasilhaneyi de kullanıma sunduklarını kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327