Bu oyun kaçmaz!

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve sanatseverlerden büyük ilgi gören III. Reich’in Korku ve Sefaleti adlı oyun, sezon finali yapmaya hazırlanıyor. İki perdelik oyun bu sezonda son olarak 16 ve 17 Mart’ta toplam üç kez izleyici ile buluşacak.

Bu oyun kaçmaz!

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun sezonun üçüncü oyunu olarak sahneye koyduğu III. Reich’in Korku ve Sefaleti, sezon finaline hazırlanıyor. Alman yazar Bertolt Brecht'in 1935 ile 1943 yılları arasında sürgünde iken yazdığı, çevirisi Yılmaz Onay’a ait olan III. Reich’in Korku ve Sefaleti adlı oyun, Yunus Emre Bozdoğan yönetmenliğinde Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun deneyimli oyuncuları tarafından sahneleniyor.

İki perdeden oluşan oyunda, Nazi Dönemi’nde yaşayan Alman halkının gündelik hayatından 24 saatlik bir özet anlatılıyor. Farklı toplumsal sınıflardan insanların, korku ve sefalet üreten bir yönetim altındaki tipik davranışlarına vurgu yapılan oyunda, bir perçemle bir bıyığın Hitler’i anlatması gibi, Brecht de parça parça anlarla korkuyu ve sefaleti izleyicinin anlamasını sağlıyor.

Sahnelendiği ilk günden bu yana sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği III. Reich’in Korku ve Sefaleti isimli oyun, bu sezonun son üç oyununa hazırlanıyor.

III. Reich’in Korku ve Sefaleti, sezon finali öncesi 16 Mart Cuma günü saat 20.00 ile 17 Mart Cumartesi günü saat 15.00 ve 20.00 de, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327