Buca Seyfi Demirsoy, Palyatif Bakım Ünitesine Kavuştu

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde 14 yataklı Palyatif Bakım Merkezi Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Genel Sekreter Prof.Dr.Osman Nuri Dilek, Hastane Yöneticisi Uzm.Dr....

Buca Seyfi Demirsoy, Palyatif Bakım Ünitesine Kavuştu
İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde 14 yataklı Palyatif Bakım Merkezi Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Genel Sekreter Prof.Dr.Osman Nuri Dilek, Hastane Yöneticisi Uzm.Dr. Gökhan Afacan, AK Parti Buca İlçe Başkanı Neşat Arslan, hastane idarecileri ve çok sayıda seçkin davetlinin katılımıyla hizmete açıldı. Modern donanımı ve göz dolduran merkezde hastaların her türlü konforu sağlanmış. Palyatif Bakım Merkezi’nde tedavi gören hastaların moral ve motivasyonlarını yükseltmek ve tedavi sürecinde hayatlarını normal yaşamlarındaki gibi devam edebilmeleri için tüm ayrıntılar düşünülmüş. Hasta odalarında kişisel bakım alanları, kablosuz internet, kumanda edilebilen iklimlendirme sistemleri ve tv gibi donanımlara sahip. Ayrıca tüm hasta odalarında her türlü tıbbi müdahaleye imkan veren tıbbi donanım, monitörizasyon sistemleri gibi ayrıcalıklı hizmetlerde sunuluyor.
Tedavi süreçleri uzayan ve tıbbi olarak hastaların yaşam sürelerinin sonuna kadar kaliteli bir hizmet sunmayı hedefleyen bu merkezlerde başta kanser hastaları olmak üzere ALS, Alzheimer gibi kronik hastaların da takip ve tedavileri yapılacak. Multidisipliner bir yaklaşım gerektiren Palyatif Bakım Hizmeti için; merkez de özel olarak eğitimden geçirilmiş Uzm.Dr.Mustafa Aydın Dinçer, Dr.Hümeyra Ünlüoğlu, Sorumlu Hemşire Necla Konuk,Hemşireler Aysel Durusoy, Mine Çetin, Nurdanur Keçelioğlu, Ayşe Çelik, Serhat Tehneldere ve Bilgisayar Operatörü Belma Anıl hizmet sunacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327