Bulanık’ta Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Toplantısı Yapıldı

Muş’un Bulanık ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2014-2015 yılı ikinci olağan bütçe toplantısı yapıldı.Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün konferans salonunda yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Ömer Şahin, il genel...

Bulanık’ta Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Toplantısı Yapıldı
Muş’un Bulanık ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2014-2015 yılı ikinci olağan bütçe toplantısı yapıldı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün konferans salonunda yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Ömer Şahin, il genel meclis üyeleri ile köy muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda, Birlik Müdürü Abdullah Bingöl tarafından açılış konuşması yapıldı. Ardından konuşan İlçe Kaymakamı Ömer Şahin, birliğe gelen paralar doğrultusunda köylere hizmet verdiklerini belirterek, “Birlik olarak her köyün sorununu çözme konusunda kesinlikle duyarlı olduğumuzu, eğitimdeki sıkıntıları da en kısa zamanda çözeceğiz. Fakir ve mağdur ailelere bu yıl Bulanık ilçesinde 8 bin ton kömür dağıtımını yapıyoruz. Kaymakam olarak devamlı siz muhtarlarla birlikte hareket ediyorum. Sizin sıkıntınız benim sıkıntımdır. Bu ilçenin huzuru hepimizin huzuru demektir. Beş köyün su sıkıntısı için para hazır. İl encümenleri memba tahsis kararını çıkarsınlar ve kaynak bulsunlar, ben hemen su sıkıntılarını çözeyim. Biz birlik olarak 2015 yıllı içerisinde il encümenlerinin ilçeye çıkardıkları para ile hizmet vermeye çalışıyoruz. Ne kadar para çıkarsalar bizde o kadar hizmet ederiz. Bu ilçede herkes elini taşın altına koymalı, Bulanık ilçesinin güzel ve yaşanılır bir ilçe olması için çalışmalıyız” dedi.
Birlik Müdürü Abdullah Bingöl, yürütülen çalışma ve projeler konusunda muhtarlara bilgiler sunarak, 2014- 2015 yılı mali bütçe ve diğer projeler hakkında bilgiler verdi. 2014 yılı faaliyet raporu, 2015 yılı çalışma planı ve yatırım programı ile 2014 - 2015 yılı bütçe kararnamesi görüşülerek karara bağlandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327