Bulgaristan'dan çağrı!

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Angel Milev Angelov’u ağırladı

Bulgaristan'dan çağrı!

Başkonsolos Angelov, Bursa ile Bulgaristan arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek istediklerini söyledi.

Bulgaristan Başkonsolosu Angel Milev Angelov, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret etti. Ziyarette, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur da hazır bulundu. Burkay, Bursa’dan Bulgaristan’a 585 firmanın ihracat yaptığını belirterek, Bulgaristan sermayeli 23 firmanın da Bursa’da faaliyet gösterdiğini vurguladı. Burkay, Bursa ile Bulgaristan arasındaki ihracatın 2014 yılında 89 milyar milyon dolara ulaştığını, ithalatın ise 182 milyar dolar olduğunu dile getirdi.

Burkay, Bulgaristan ile Bursa arasındaki ticari ilişkileri daha da artırmak istediklerini vurguladı. Burkay, iki bölgenin önemli fırsatlar taşıdığını dile getirdi. Bursalı işadamları ile Bulgaristan iş dünyasını buluşturmak istediklerini ifade eden Burkay, “Bursa ile Bulgaristan’ın ilişkileri üst seviyede. Bu ilişkilerimizi mutlaka ticarete dönüştürmemiz ve iş adamlarımızı doğru kontaklarla buluşturmamız lazım. Çünkü ticareti onlar yapacak, bizler yol göstereceğiz” dedi.

"BURSA VE BULGARİSTAN’DAKİ FIRSATLARI ANLATALIM"

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, başkonsolosluk yetkililerinin Bulgaristan’daki fırsatları ve teşvikleri Bursalı iş adamlarına aktarması gerektiğini söyleyerek, “Bulgaristan’daki fırsatları Bursalı iş adamlarımıza anlatmalıyız. BTSO’da bu konuda bir toplantı da gerçekleştirebiliriz. Bu toplantıda Bulgaristan’a yatırım yapan Türk firmalarının üst düzey yöneticileri tecrübelerini anlatabilir” diye konuştu.

Bursa ile ticari ilişkileri daha güçlendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkonsolos Angelov, yakın zamanda Bursa’da bir ofis açmayı planladıklarını anlattı. BTSO’nun iş dünyasına yönelik çalışmalarını yakından takip ettiklerini de dile getiren Angelov, “Bulgaristan ile Türkiye arasında ciddi kültürel birikimler var. İlişkilerimiz çok sağlam. Her geçen gün de gelişiyor. Bursa’da Bulgaristan’daki fırsatları aktarabileceğimiz bir toplantı isabetli olacaktır. Bu konuda elimizden gelen katkıyı sunacağız” ifadelerini kullandı.

"BULGARİSTAN AVRUPA’YA AÇILAN KAPIDIR"

Angelov, Bulgaristan’ın Türkiye için stratejik bir öneminin de olduğunu kaydederek şöyle konuştu:
“Türkiye, ekonomisiyle dünya liginde önemli başarılara imza atıyor. Türk iş adamları da Avrupa pazarında daha güçlü olmak için Bulgaristan’ın lojistik özelliklerini kullanabilir. Çünkü, Bulgaristan Avrupa’ya açılan bir kapıdır. Bursa için de büyük fırsatlar taşıyor.” 
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327