BURHANİYE’DE ’KUŞ GRİBİ’ UYARISI

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, göçmen kuşlarla beraber kuş gribinin bulaştığı mevsime girildiği ve dikkatli olunması noktasında uyarıda bulundu.Burhaniye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık...

BURHANİYE’DE ’KUŞ GRİBİ’ UYARISI
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, göçmen kuşlarla beraber kuş gribinin bulaştığı mevsime girildiği ve dikkatli olunması noktasında uyarıda bulundu.
Burhaniye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yaptığı açıklamada, göçmen kuşlarla beraber kuş gribinin bulaştığı mevsime girildiği ve dikkatli olunması noktasında uyarıda bulundu. Yetkililer, "kanatlı işletme sahipleri, yabani kuşların kümeslere girişlerini engellenmesi için tedbirler almalı. Biyogüvenlik önlemlerine bu aylarda daha fazla dikkat etmeli. İşletmelerde çalışan personelin yabani kanatlılar ile temasları konusunda daha hassas davranmalı. Yabani kuşların yaşam alanları ve göç yollarına yakın mahallelerde kanatlı hayvanlar bu dönemlerde kapalı olarak bakılmalı. Kuş gribi hastalığına karşı alınacak önlemler kapsamında pazarlarda canlı kanatlı hayvan satış yasağına uyulmalı. Herhangi bir olumsuz bir durum görüldüğünde en kısa sürede İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat edilmeli." diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327