Burhaniyeli İpek Buse Milli Takıma Girdi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 2014 yılı başında Özel Sporcular 1500 metre de bayanlar Türkiye birincisi olan İpek Buse Bozdoğan, Özel Sporcular Atletizm Türk Milli Takımına girdi. Milli takım seçmelerinden dönen Bozdoğan, 2015 yılının...

Burhaniyeli İpek Buse Milli Takıma Girdi
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 2014 yılı başında Özel Sporcular 1500 metre de bayanlar Türkiye birincisi olan İpek Buse Bozdoğan, Özel Sporcular Atletizm Türk Milli Takımına girdi. Milli takım seçmelerinden dönen Bozdoğan, 2015 yılının Mart ayında Avrupa şampiyonasında yarışacak.
Antrenörü Deniz Erenoğlu öncülüğünde çalışmalarına devam eden 12 yaşındaki İpek Buse Bozdoğan’ın milli takımın en küçük oyuncusu olduğu kaydedilirken, antrenörler geleceğin şampiyonu güzüyle bakıyor. Yaşının küçük olmasına rağmen 1500 metredeki en iyi dereceyi yapan İpek Buse Bozdoğan” Hocam Deniz Erenoğlu ile çalışmalarıma devam edebilirsem büyük başarılara imza atacağıma inanıyorum” dedi. Başarılı sporcuyu kutlayan Antrenör Deniz Erenoğlu da, “2 yıldır birlikte çalıştığımız İpek, bundan sonra da ciddi bir şekilde çalışmalara devam ederse 4 sene içinde Dünya Şampiyonasında dereceye koşacağına inanıyorum . 1500 metrede birinci olduğunda, bundan sonra ilk hedefimiz Avrupa da yarışmak demiştik. Birçok kişi bize inanmadı. Nasıl olacak ki diye dalga geçenlerde oldu. Ama dediğimiz gibi sporcumuz Özel Sporcular Atletizm Türk Milli Takımına girdi. İlk yarışı da 2015 yılı Mart ayında Avrupa Şampiyonası olacak. Milli takımdaki en küçük sporcu olan İpek için antrenörler geleceğin şampiyonu diye bakıyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327