Büro Memur-sen ’adalet’ İstedi

Büro Memurları Sendikasının Ege Bölge toplantısına katılan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, hakim ve savcılara yapılması planlanan iyileştirmenin diğer Adalet Bakanlığı personeline de yapılmasını istedi.Büro Memurları Sendikası...

Büro Memur-sen ’adalet’ İstedi
Büro Memurları Sendikasının Ege Bölge toplantısına katılan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, hakim ve savcılara yapılması planlanan iyileştirmenin diğer Adalet Bakanlığı personeline de yapılmasını istedi.
Büro Memurları Sendikası Genel Başkanı Uğur Ünalan, Büro Memur-Sen’in 62. Hükümetten talepleri ve torba kanun hakkında açıklamalarda bulundu. Ünalan, hükümetten adalet çalışanlarının fazla çalışma karşılığı ücretlerin hemen ödenmesi ve buna ilişkin sınırlayıcı hükümlerin mevzuattan çıkarılması yanında fazla çalışma ücreti tutarının artırılması yönündeki beklentileri karşılayacak bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini savundu.
Hakim ve savcıların maaşlarında seyyanen zam yapılmak suretiyle ilave artışın planlandığını da dile getiren Ünalan, yapılacak bir düzenlemeyle fazla çalışma ücretinden bütün adalet çalışanlarının yararlanması gerektiğini dile getirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327