Bursa'da 162 kilo eroinle yakalandılar!

Bursa’da piyasa değeri 7 milyon liralık 162 kilo eroinle yakalanan 2 kişinin yargılanmasına başlandı. 

Bursa'da 162 kilo eroinle yakalandılar!

Geçen ocak ayında alınan bir istihbaratı değerlendiren Bursa Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Van’dan gelen araçları takibe aldı. Ankara yolu güzergahında 35 AK 7602 plakalı tırı durduran ekipler, Alfa’nın tepki vermesi üzerine yaptıkları detaylı aramada, gizli bölmelere saklı 320 adet paket içerisinde yaklaşık 162 kilogram eroin ele geçirdi. Gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.


2 şüpheli hakkında Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti’ suçundan en az 10 yıl hapis cezası talep edilerek dava açıldı. Duruşmada konuşan Mehmet K. (64), “Benim uyuşturucu ile alakam yoktur. Tahliyemi talep ediyorum. Edip E.'yi tanırım, ama herhangi bir samimiyetim yoktur. Ben araç Kırıkkale’de durdurulduğu zaman Edip’e sordum. O da bana bir şey olmadığını söyledi. Ben emekliyim. O yüzden şoförlük yapıyorum. Araçta uyuşturucu olduğunu bilmiyordum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.
Mahkemeye yazılı savunma veren diğer sanık Edip E. (44) ise, “Mehmet Keskin’in uyuşturucuyla bilgisi ve bağlantısı yoktur” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, emniyetten aracın arama görüntülerinin istenmesine, aramaya katılan en az 3 polis memurunun dinlenmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER