Bursa'da büyük orman yangını! Alevler hızla yayılıyor!

Bursa’da 3 yıl önce 170 hektarlık ormanlık alanın kül olduğu bölgede yine yangın çıktı. Uludağ’ı ve denizi gören bölgedeki söndürme çalışmaları devam ediyor. Rüzgar yangını körüklüyor, yangın evleri tehdit ediyor. Halk evleri boşaltması konusunda uyarılıyor. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yangının çıkış sebebiyle ilgili yaptığı açıklamada, 'Yangının birden fazla noktada çıkmış olması düşündürücü' dedi.

Bursa'da büyük orman yangını! Alevler hızla yayılıyor!

Bursa'nın Mudanya ilçesi Göynüklü ve Çağrışan mahalleleri mevkisindeki nasıl çıktığı bilinmeyen orman yangını rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyor. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangına, köylülerde kovalarla ve küreklerle söndürmeye çalışıyor. FETÖ’nün malikanesinin yakınlarındaki yangına helikopter de havadan müdahale ediyor. Olay yerine ayrıca yakın bölgelerden de itfaiye aracının sevk edildiği belirtildi. 4 ayrı noktada aynı anda başlayan yangının kasıtlı olarak çıkarılmış olabileceği iddia edildi. 

YANGIN KASITLI ÇIKARILDI İDDİASI

Habertür yayınına katılan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 'Yangının şiddeti giderek artıyor. 100 hektarın üzerindeki bir alanda tahribat var. Yangın birden fazla noktada olması çok düşündürücü, bu işin peşini bırakmayacağız' dedi. 

EVLER BOŞALTILIYOR

Alevler yerleşim yerlerine yaklaştı. Bölge halkı evlerini boşaltmaları konusunda uyarılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327